Diyetisyenler

Diyetisyen Ceyhan Drama


1986 yılında Makedonya’da doğdu. 2005 yılında PancePopovski Sağlık Meslek Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü’nden mezun olduktan sonra birçok yerde hemşire olarak görev yaptı. 2018 yılında Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Do&Cocatring, Pendik Toplum Sağlığı Merkezi, İstanbul Tıp Üniversitesi Çapa Hastanesi, Ümran Tıp Merkezi ve Özel Afiyet Hastanesi'nde staj ve kısa dönem beslenme ve diyetetik uzmanı olarak görevde bulundu. Mezun olurken “Yeni Doğan ve Prematüre Bebeklerde Beslenme Şekillerinin Sağlık ve Büyüme Üzerindeki Etkileri” konulu tezi hazırladı. Eğitim hayatı boyunca birçok kongre ve seminere katıldı. Katıldığı kongrelerden Beslenme ve Diyetetik üzerine birçok sertifika almaya hak kazandı.

Diyetisyen Çiğdem Çetinkaya


1981 yılında Balıkesir’de doğdu. 1999 yılında İzmir Kız Lisesini bitirdikten sonra 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Öğrenimim sırasında Hacettepe Üniversitesi Yetişkin ve Çocuk Hastanesinde, City Hospital’da, Dış Kapı SSK Hastanesi’nde, Danıştay’ın ve Hacettepe Üniversitesi’nin mutfağında kurumsal ve klinik alanda stajlarını tamamladı. Mezuniyeti için “Süt Proteinlerinin Diyabet Oluşumu Üzerine Etkileri” Seminerini ve “Sokak Çocuklarının Beslenme Durumu” konulu tezi hazırladı. 2004-2006 yılları arasında Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde klinik ve kurumsal diyetisyenlik yaptı. 2006-2014 yılları arasında özel bir zayıflama merkezinde klinik diyetisyenlik yaptı. 2014 yılından itibaren kendi işyeri olan Çiğdem Çetinkaya Beslenme Danışmanlığı ve Koçluğu Merkezi'nde kurumsal ve bireysel beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Diyetisyen Kübra Sarıpınar


1993 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. İlköğretim ve liseyi burada tamamladıktan sonra 2011 yılında Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandı. Lisans eğitimi sürecinde ve sonrasında çeşitli seminer ve konferanslara katıldı. Staj deneyimini, Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi , Ankara Üniversitesi Cebeci Hastanesi , Ankara Üniversitesi Cebeci Çocuk Hastanesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi’nde edindi. 2015 yılında ‘Milli Atletlerin Beslenme Bilgi ve Alışkanlıklarının Saptanması’ konulu lisans teziyle mezun oldu. 2015 yılı Haziran ayı itibariyle Türkiye Atletizm Federasyonu’nda Milli Takım diyetisyenliği yapmaktadır.

Diyetisyen İrem Bakır


1995 yılında Adana'da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Adana’da tamamladı. 2012 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne girdi. Staj deneyimlerini; Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Ankara Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde edindi. Lisans tez çalışmasını "Anne ve Çocuk Beslenmesi" konulu çalışma ile tamamladı. 2016 yılında mezun oldu. 2016 yılı Nisan ayı itibari ile 1,5 yıl Ankara da özel bir klinikte çalıştı. Şu an Adana'da özel bir klinikte Klinik Diyetisyeni olarak görev yapmaktadır.

Diyetisyen Cemre Yamaner


2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi süresince birçok hastane, kamu ve özel sağlık kuruluşlarında farklı konularda stajlar yaptı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinde yer alan Framingham State Universitesi’nin "Beslenme ve Gıda Bilimi" yükseklisans programından kabul aldı. Bir dönem çalışmalarını yaptıktan sonra İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü yüksek lisans programına geçiş yapıp başarı ile mezun oldu. 2008 yılından beri aktif iş yaşamı içerisinde yer alan Yamaner, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarında ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Uluslararası organizasyonlarda gönüllü olarak çalıştı.