Blog Yazıları / Editör

Ağustos Ayında Hangi Meyve ve Sebzeler Tüketilmeli?

Her ne kadar yüksek sıcaklıklar çoğumuzun favori ayının ağustos olmasını engellese de bu ay tezgahlarda yer alan çeşit çeşit sebze ve meyveler ağustos ayına kesinlikle artı puan ekliyor. Karpuzdan böğürtlene, bamyadan börülceye kadar birçok farklı besinin yetiştiği bu ayda farklı damak zevklerine hitap eden sebze ve meyvelere ulaşmak mümkün. İşte o sebze ve meyveler:


Ağustos Ayı Meyve ve Sebzeleri

Ağustos Ayı Meyveleri: Kavun, Karpuz, Şeftali, Üzüm, İncir, Vişne, Böğürtlen, Kırmızı Erik, Mürdüm Eriği, Dut, Kayısı

Ağustos Ayı Sebzeleri: Domates, Patlıcan, Bamya, Kabak, Taze Fasulye, Mısır, Börülce, Barbunya, Dolmalık Biber, Çarliston Biber, Kırmızı BiberDiyet listeleri kişiye özel olarak hazırlanmalıdır. Her kişinin tıbbi öyküsü, fiziksel özellikleri farklı olduğu için beslenme programı da bir uzman tarafından tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır. Bu makale kişiye özel tavsiye niteliği taşımayıp makalede yer alan bilgiler bir diyetisyen ya da doktora danışılmadan uygulanmamalıdır.


Kişiye Özel Online Diyet Programlarıyla İdeal Kilonuza Kavuşun!

Diyetisyenim Uygulaması’nı indirip dilediğiniz bir diyetisyenimizden kişiye özel online diyet hizmeti alın, hedeflediğiniz kiloya ulaşın!