Blog Yazıları / Gözde ÖZGÜR

Kışın Neden Kilo Alırız ?

Bu soru şimdilerde herkesin aklında... Havalar soğumaya başladı kilo aldım, Neden canım kışın sürekli tatlı istiyor veya ben kış geçmeden kilo veremeyecek miyim ? Bunların sebebi işte burada!


1) Havaların soğumasıyla vücudumuz ısısını korumak için yağ depolamaya başlar. Bu sebeple yağ oranınızın artması veya kilo almış gibi gözükmeniz normaldir. 

2) Havalar soğuyunca su tüketimimize yeteri kadar dikkat göstermeyiz. Oysa ki yazın nasıl suya ihtiyacımız varsa kışın da aynı miktarda var. Su tüketiminizin azalması da kilo vermenizi zorlaştırır. 

3) Havalar güzelken dışarıda yürüyüşler, arkadaş toplantıları veya egzersizleriniz olurken bu durum ister istemez hayatınıza hareket katıyordu. Kışla birlikte açık havada yaptığınız egzersizlerin azalması da kilo almanıza neden olur. 

4) Vücudunuzun ısısını koruması, ek bir enerji gerektirir. Kışın da vücudunuz için ısı korumak daha zor olduğundan eksik kalan enerjiyi sizi fazladan enerji almaya yönlendirerek yapacaktır. Bu nedenle canınız özellikle karbonhidrat ve şekerli besinler isteyecektir. 

 Düzenli bir beslenme programıyla yeterli enerjiyi ve tatlı ihtiyacınızı karşıladıktan sonra siz de kış yaz dinlemeden kilo verebilirsiniz! 
Kişiye Özel Online Diyet Programlarıyla İdeal Kilonuza Kavuşun!

Diyetisyenim Uygulaması’nı indirip dilediğiniz bir diyetisyenimizden kişiye özel online diyet hizmeti alın, hedeflediğiniz kiloya ulaşın!